Za úspěchem CC Smugglers stojí těžká práce. Tato šestice muzikantů z anglického Bedfordshire na sebe upoutala pozornost především pouličními živelnými koncerty, díky nimž si vysloužila pochvalná slova například od členů kapely Old Crow Medicine Show či Cerys Matthews, která ji ve své radiové show na stanici BBC 6 Music označila jako nejlepší naživo hrající kapelu současnosti.

CC Smugglers hrají hudbu inspirovanou folkem, swingem, jazzem a blues. Jejich nástrojové obsazení, ve kterém nechybí kytara, banjo, housle, akordeon či kontrabas, je bohaté. Vše pak korunuje svým projevem zpěvák Richie Prynne, jenž v sobě nezapře opravdového showmana.

V létě 2015 CC Smugglers vyprodali koncerty napříč Velkou Británií i festivaly v Evropě včetně belgického Rock Werchter, folkového festivalu v Cambridge a dalších (Cornbury, Beautiful Days, Y Not Festival, Rhythms of The World, Wilderness Festival).

Letošní koncertní turné kapela odstartovala v anglickém Brightonu a po sérii vystoupení v Británii, Nizozemsku či Německu zahrají v červenci na festivalu Colours of Ostrava a o čtrnáct dní později v Čeladné.

CC Smugglers

Web: http://www.ccsmugglers.co.uk/