Kapela Downbelow vznikla v roce 1999 a po stovkách odehraných koncertů v klubech a na festivalech se úspěšně etablovala na alternativní domácí scéně. Po debutovém albu Roadside Traveler (2011) a EP Other World (2014) v osvědčené spolupráci s producentem Amákem Downbelow dokončili zatím poslední album Decameron Locis (2017). Odtud pochází single From the Rooftops, k němuž vznikl také videoklip. Jeho autorem je baskytarista kapely Lukáš Horký, který je zároveň fotografem a grafikem a stará se o vizuální stránku Downbelow.

Klip je poskládaný z černobílých fotografií, úzce spjatými s Frýdkem-Místkem. „Za každou písní z nové desky stojí konkrétní příběh. Tato skladba vypráví o tom, že boříme to, co jsme pracně vybudovali. A je vlastně jedno, jestli ničíme budovy nebo mezilidské vztahy,“ vysvětluje Lukáš Horký, který je rovněž autorem textů. „V refrénu se zpívá: Boříme to, co jsme postavili, a roční období se střídají. Toto spojení mě napadlo, když jsem fotografoval demolici frýdecko-místecké dominanty, Víceúčelové sportovní haly. Stál jsem v kabině časoměřičů a přes sklo pozoroval bagry, jak trhají na kusy železné konstrukce. Na zemi ležely hodiny, které ukazovaly, kdy se zastavil čas. Fotografii jsem použil právě v tomto klipu. Rozpohyboval jsem ručičky a za sklem promítám příběh svého města,“ uzavírá Horký.

I v dalších skladbách z nové desky se objevují motivy z rodného kraje, například přehrada Šance nebo třeba zakladatel frýdecko-místeckých textilních továren Adolf Landsberger.