12Čvn/18

Kempování u areálu

Pokud hledáte místo k přespání po festivalu, můžete využít kemp, který se nachází hned vedle areálu u řeky Čeladenky. K dispozici je pitná voda a mobilní WC. Cena: 30 Kč/osoba, 100 Kč/stan. Místo si můžete zarezervovat předem zasláním emailu na adresu machackova.mo@gmail.com nebo zakoupit na hlavní pokladně v době, kdy je festivalový areál otevřený. Tábořiště je nutno opustit nejpozději v neděli 5. srpna do 12 hodin.

24Kvě/18

Na divadelní scéně zahrají herci se Staré arény Ostrava

Ladná Čeladná nabídne spoustu zábavy pro mladší i starší děti. Oba festivalové dny se uskuteční divadelní představení, a to v podání herců ze Stará aréna Ostrava. Na programu budou Bílá velryba a Vincent a Bóďa. Pokud máte rádi dobrodružné příběhy, tak si představení nenechte ujít!

21Kvě/18

Ladnou Čeladnou zakončí Balkan Party

Na závěr Ladné Čeladné se připravte na Dr. Zeppelin a jeho neodolatelnou balkánskou tancovačkou. Temperamentní mejdan pod taktovkou energického DJe vás roztrsá k nezastavení. Precizní selekci hitů z tvorby umělců jako Goran Bregović, Mahala Rai Banda, Fanfare Ciocarlia, N.O.H.A., Shantel či Manu Chao okoření mistrný doprovod klarinetisty Radima Nováka a bubeníka Vaška Vidličky.

10Kvě/18

Finalista Česko Slovenské Superstar Michal Harich na Ladné Čeladné

Přijďte si poslechnout Michala Haricha v sobotu od 17 hodin na Ladnou Čeladnou. Tohoto slovenského zpěváka můžete znát ze soutěže Česko Slovenská Superstar, v níž skončil na 4. místě. Své první album Príbeh Snov vydal v roce 2011, tehdy se rovněž stal objevem roku v hudebních cenách TV Óčko a jeho videoklip ke skladbě Nezvestná se stal klipem roku. O rok později zabodoval s videoklipem Posledná pieseň. Na kontě má ještě tři další desky,  ta zatím poslední s názvem Mapy vyšla loni.

 

 

07Kvě/18

Kapela Docela potěší příznivce pop/rocku

Pokud máte rádi kapely a interprety jako jsou Roxette, Pink Floyd, Queen, Adele, Jana Kirchner či Kašpárek v rohlíku, pak si nenechte ujít koncert kapely Docela v sobotu v 18 hodin na Ladné Čeladné. Ačkoli v této skupině hrají děti, které mají v průměru 13 let, mohou se pochlubit bohatými zkušenostmi z festivalů a koncertů po celém Česku.

04Kvě/18

Cimbálová muzika Úsměv na Ladné Čeladné

V sobotu od 22 hodin se můžete těšit na Cimbálovou muziku Úsměv. V současné době toto devítičlenné uskupení spolupracuje s Moravským folklorním souborem Ševčík, s nímž prezentují valašský folklor na festivalech a různých národopisných slavnostech v Česku i v zahraničí. CM Úsměv se ve svém repertoáru zaměřuje na regiony Moravy a Slovenska, ale nevyhýbá se ani folkloru z Maďarska.

02Kvě/18

Pěvecký sbor z Čeladné představí zpěvník dětských písní

Po loňském úspěšném vystoupení pěveckého sboru ze Základní školy Čeladná s písničkářem Pokáčem sbor letos představí autorský zpěvník dětských písní, jejichž autorem je čeladenský hudebník a skladatel Ivan Baňka. Naše malé zpěváky můžete přijít podpořit na Ladnou Čeladnou v sobotu od 16 hodin.

24Dub/18

Blázniví The Carny Villains roztančí Čeladnou

Ani letos nebude na Ladné Čeladné chybět zahraniční kapela. Tentokrát se můžete těšit na britské The Carny Villains, hrající směs swingu, ska, Balkánu a punkrocku.

Tato šestičlenná partička začínala ve slavné bristolské společnosti Invisible Circus a projela s ní půlku světa. A právě z tohoto důvodu kapela používá nálepku Stomping Swing Circus Show a v jejich vystoupeních nechybí dávka cirkusáctví a humoru. Koncert na Ladné Čeladné startuje v sobotu v 21 h.

 

16Dub/18

Legendární kapela Už jsme doma uvede své hudebně-divadelní představení Krysáci

Letos máme speciální bonbonek pro dospělé i děti, a to hudebně-divadelní projekt kapely Už jsme doma! Tato legenda české nezávislé hudební scény ve spolupráci se členy divadla Buchty a loutky uvede na Ladné Čeladné své hudební představení inspirované večerníčkovským loutkovým seriálem Krysáci.

Letos máme speciální bonbonek pro dospělé i děti, a to hudebně-divadelní projekt kapely Už jsme doma! Tato legenda české nezávislé hudební scény ve spolupráci se členy divadla Buchty a loutky uvede na Ladné Čeladné své hudební představení inspirované večerníčkovským loutkovým seriálem Krysáci.

 

 

11Dub/18

Hard/glam rockoví Bad Joker’s Cream na Ladné Čeladné

První páteční koncert letošní Ladné Čeladné bude patřit hard/glam rockové partičce z Frýdku-Místku s názvem Bad Joker’s Cream. Kapela, která začala psát svou historii v roce 2013, se netají láskou k hard-rockovým riffům 70. a 80. let, které kombinuje s moderním rockem a heavy metalem.

14Bře/18

Vstupenky v předprodeji!

Vstupenky na letošní ročník jsou již k mání, tak si neváhejte koupit lístky v předprodeji za výhodnější cenu. I letos můžete vstupenky zakoupit online přes Ticketpro anebo na dvou místech – v IC Čeladná nebo v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu. Bližší info ke vstupenkám najdete zde.

28Úno/18

Čeladná přivítá bratislavskou kapelu Korben Dallas

V pátek 3. srpna vystoupí na Ladné Čeladné kromě Anety Langerové také bratislavské trio Korben Dallas, které v současnosti patří mezi nejžádanější slovenské kapely. Ačkoli hudební kritiky zaujali již debutovým albem Pekné cesty, výrazněji se prosadili s druhým albem Karnevalová vrána. Kapela má na kontě řadu ocenění, mimo jiné cenu Radia_Head Awards 2013 za nejlepší album, singl (Otec) a nejlepší koncertní kapelu.

13Úno/18

Podívejte se na sestřih z loňska!

Připomeňte si s námi atmosféru loňského ročníku a koukněte se na sestřih z minulého roku. Věříme, že ten letošní bude stát taky za to a potkáme se na Čeladné v hojném počtu.