Již posedmé se Čeladná stane dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě hudebního programu na dvou scénách nebude chybět ani herní zóna s rozmanitými aktivitami pro mladší i starší děti. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, čtení pohádek, pohybový workshop, kreativní dílny, hry i atrakce. Dvoudenní festival v areálu Základní školy Čeladná začíná v pátek 5. srpna.

Letošní ročník uvede mimo jiné Čechomor, Mňágu a Žďorp či legendární tuzemskou ska kapelu Sto zvířat. Velkým lákadlem především pro rodiny s dětmi, ale nejen pro ně, je Kašpárek v rohlíku se svým „bejbypankovým“ repertoárem, jak svůj styl sama kapela příznačně označuje. „Kašpárek je typický svou hudební i textovou hravostí. Jeho ztřeštěné songy v sobě nesou jak neotřelý pohled na svět očima dětí, tak originální postřehy ze světa dospělých. Na koncert se osobně těším a doporučuji ho nezmeškat,“ říká k hudební nabídce ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk a pokračuje: „Hudebně i textově hravý je také folkový písničkář a Objev roku 2021 Českého slavíka Michal Horák a troufám si říct, že to bude další koncert, kde si spolu zanotuje generace dětí i rodičů.“

Dětská zóna plná pohybu, her i poučení

Dětem jsou dále určeny pohybové hrátky s tanečním lektorem a dvojnásobným vítězem StarDance  Honzou Onderem. „V jeho interaktivním programu se děti naučí několik veselých tanečků a nevědomky si pořádně zaposilují a vyřádí se,“ přibližuje Jindřich Vaněk. Sportovní vyžití nabídnou také soutěžní stanoviště pro menší i větší děti, bude možné vyzkoušet si například lukostřelbu, milovníci skákání budou mít k dispozici nafukovací hrad.

Své místo na festivalu má již tradičně organizace Celé Česko čte dětem, která organizuje čtení vystupujícími umělci. Čtenářský koutek vznikne v prostorách tělocvičny, kde bude také probíhat slosování oblíbené soutěže, v rámci které děti plní na stanovištích úkoly.

Součástí programu jsou i divadelní představení, která se uskuteční na scéně České průmyslové zdravotní pojišťovny. „Dvě odehraje olomoucké Divadlo Tramtarie a kromě dobrodružných a veselých příběhů na děti čeká výtvarná dílnička nebo soutěže. Inscenaci uvede také zlínské Divadlo z Truhlice, které si dává záležet na iluzivních a profesionálně zpracovaných rekvizitách,“ upřesňuje Jindřich Vaněk.

Nejen malí návštěvníci si mohou vyzkoušet celou plejádu her, ať už ty od firmy Mindok nebo ručně vyráběné, (nejen) deskové, hry z dílny Jiřího Šebesty, jenž vytváří originální hry ze dřeva, kovu, kamení a dalších netradičních materiálů.

Společnost Partners nabídne tematické semináře zaměřené na finanční gramotnost a toto téma zprostředkuje také hravou formou prostřednictvím omalovánek, pexesa, puzzle či soutěží o ceny.

Chybět nebude ani malování na obličej, které se tradičně řadí mezi nejnavštěvovanější stánky na festivalu. Děti si budou moct také v dílničkách vyzkoušet pískování nebo malování kamínků.