
Richard Müller
Legenda česko-slovenské hudební scény, vynikající zpěvák s nezapomenutelným hlasem, hudebník, skladatel a textař Richard Müller přijíždí se svojí doprovodnou skupinou na turné do České republiky, v rámci kterého zavítá i na Ladnou Čeladnou.
Během koncertu jedné z nejpopulárnějších ikon česko-slovenské hudební scény se můžete těšit na největší hity tohoto charismatického zpěváka, ale uslyšíte i ochutnávku z jeho nejnovějšího alba Čierna labuť, biela vrana, které vyšlo na podzim 2022.
Richard Müller započal hudební kariéru v polovině 80. let se svojí skupinou Banket, v roce 1992 se vydal na sólovou dráhu. Od té doby natočil 20 alb, na kterých spolupracoval s mnoha zvučnými jmény, jako například Petr Hapka, Michal Horáček, Milan Lasica, Michal Pavlíček nebo Ondřej Gregor Brzobohatý. V Česku a na Slovensku se prodalo celkem více než milion jeho desek. Získal také řadu hudebních ocenění, mezi nimi osmnáct cen Aurel, dvanáct umístění mezi nejlepšími zpěváky v anketě Slávik nebo cenu Grand Prix Rádio.

Bára Poláková
Zpěvačka a herečka Bára Poláková je pětinásobnou držitelkou hudebních cen Anděl, které ji
přinesla obě její dosavadní alba. Je autorkou či spoluautorkou textů i hudby a autorkou většiny námětů svých videoklipů. Jeden z nich, klip ke skladbě 2-8-5 ocenila porota Music Ally Sendbox v Londýně jako Best use of live streaming. V posledních letech je doma spíše na hudebních než divadelních pódiích, jako herečka se ale představila hned v několika
úspěšných filmech: Bábovky, Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Kvarteto nebo Krajina ve stínu.
Za poslední dva snímky získala nominaci na Českého lva. K filmu Bábovky a k filmu Mazel a tajemství lesa vytvořila společně s Davidem Hlaváčem titulní písně PoloVina a Voda.
Hudba je pro Báru i cestou otevírání a podpory celospolečenských témat volajících po pozornosti nás všech – písní Domů, ve které se spojila s Danem Bártou, se Bára zapojila do kampaně Díky pěstounství. Společně s rapperem Katem nahrála titulní skladbu Jediná vteřina k dokumentu Víta Klusáka 13 minut, který se stal součástí preventivní kampaně proti nepřiměřené rychlosti jízdy autem. Bára je dlouhodobým ambasadorem Centra Paraple a Sociální kliniky, spolupracuje také s Greenpeace.
Až uvidíte holku, která sjíždí pražské ulice na onewheelu, oblečená do vlastní udržitelné „Poď si“ značky, nemůžete se splést – je to Bára Poláková.

Kašpárek v rohlíku
Kašpárek je divadelně hudební skupina, která vznikla roku 2007 pro loutkohru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Projekt se zrodil jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti a také kvůli chybějící mezigenerační zábavě určené společně pro dospělé a děti. Hudební styl kapely dostal název bejbypank. S klasickým punkem má společného málo i proto, že je určen především dětem, jak napovídá slovo bejby. Je hudebně i textově hravý, proto bývá přirovnáván ke stylu skupiny Vltava. Ztřeštěné songy v sobě nesou jak neotřelý pohled na svět očima dětí, tak originální postřehy ze světa dospělých.
Kapela zpívá kromě vlastních písní také několik cover verzí známých hitů, např. song Želvy (v originálu Pretty Fly od Offspring). Druhou oblíbenou cover verzí je píseň Čůrej sem a čůrej tam, jež pochází od The Clash (Should I Stay Or Should I Go). S Kašpárkem spolupracují umělci z jiných hudebních uskupení, např. Tonya Graves z Monkey Business, Milan Cais (Tata Bojs), David Koller, Lenka Dusilová, Radek Banga z Gipsy.cz a mnoho dalších.

Laura a její tygři
I když Laura a její Tygři oslaví za dva roky 40. narozeniny a kapela prošla personální proměnou, stále se hlásí se ke svému původnímu mottu: „Černé kalhoty a funky drive, černé brýle a punková naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance, bílá košile a rocková energie“.
Tato dnes již legendární pražská kapela má na kontě 13 vydaných alb a více než dva tisíce koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí. V roce 2016 Lauří diskografii obohatilo zatím poslední dvojalbum Žár trvá / Továrna na sny. Titul připomíná to nejlepší ze slavné minulosti, zároveň se dívá kupředu a přichází s novými nápady.

Emma Smetana & Jordan Haj
Česko, Francie, Izrael. Tři domovy a tři zásadní hudební vlivy na tvorbu Emmy a Jordana. Hudebníků, skladatelů a dvojnásobných rodičů, kteří vystupují sólo i dohromady. Jejich duety By Now, No Fire a Lost and Found zaujaly miliony posluchačů i diváků, za videoklipy byli opakovaně nominováni na Cenu Anděl.
V roce 2022 vydali desku By Now, na které spolupracovali hned s několika producenty, včetně Jiřího Buriana. Téhož roku v září vyprodali svůj první koncert v Paříži a neskrývají větší ambice. A my jsme rádi, že po šesti letech Emmu a Jordana uslyšíme opět v Čeladné!

Děda Mládek Illegal Band
Tato plzeňská kapela vznikla koncem 90. let skutečně ilegálně – Ivan Mládek o jejich působení nevěděl a požehnání hrát jeho písničky jim dal až zpětně.
Repertoár Dědy Mládka tvoří převážně skladby Ivana a jeho Banjo Bandu, při jejich hraní vám ale známý country zpěvák rozhodně chybět nebude. Kapela to umí na pódiu pořádně rozjet, což je patrné i z rytmu písniček. Avšak kdo ještě neviděl vystoupení skupiny naživo, čeká ho obrovský zážitek. A to nejen v podobě legendárních hitů, ale také pohybových kreací leadera Marcela Marka, přezdívaného Mersí, který se do svého výstupu nebojí opřít naplno a dokáže hodinu v kuse skákat, tančit, zpívat a mlátit do činelů. Taková podívaná rozhodně stojí za to.

Circus Brothers
Circus Brothers patří mezi výrazná jména domácí klubové a festivalové scény. Na ulici, v klubech i na pódiích festivalů baví tisíce fanoušků, kteří na jejich show tančí často až do ranních hodin a posledních sil.
Základem každého koncertu je disco-balkan, ve kterém kombinují balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop, špinavý house, drsný rap a líbivý folk. Na kontě mají hned několik vystoupení na velkých festivalech, mezi nimiž nechybí Rock for People, Mighty Sounds, filmový festival ve Varech či Colours of Ostrava.

Pavel Čadek
Pavel Čadek vystudoval klasickou hru na violoncello na brněnské konzervatoři a pravidelně se účastnil nejrůznějších soutěží zaměřených na vážnou hudbu. Během studií založil také instrumentální cello-rockovou kapelu The Eclipse, s níž vydal album složené z autorských instrumentálních skladeb. Postupem času začal hledat způsob, jak být nezávislý na členech kapely, z čehož v roce 2015 vzešel nápad stát se písničkářem. Nikdy předtím ale nezpíval ani nepsal písňové texty. Violoncello se navíc prakticky nedá použít jako akordický doprovodný nástroj a do té doby jej takto použilo jen pár lidí. Pavel se nicméně nenechal odradit a vzal to jako výzvu.
Po téměř 12 měsících zkoušení odehrál v roce 2016 svůj první koncert, který byl dle jeho slov pochybné kvality, ale jak dodává: „Když si jednou zvyknete, že je potřeba cvičit 15 let každý den několik hodin, abyste si zahrál svoji oblíbenou písničku, třeba Dvořákův violoncellový koncert h moll, tak vás slabý výsledek po roce zkoušení neodradí.“ V roce 2017 Pavel zabodoval písní „Nelajkla mi status“, za níž si vysloužil dvě ocenění.
V roce 2019 vydal první album Cellofolk, na kterém jej doprovodili akordeonista a cajonista. Významným posunem bylo předskakování Pokáčovi a Petru Bendemu koncem roku 2019, dále pak příležitostně i Báře Polákové, Bratrům Ebenům, Davidu Kollerovi, Migu 21, Anně K, Jelenům… Úspěšná byla také píseň 30, kterou napsal a nazpíval spolu s Pokáčem, píseň Prsa, kterou nazpíval s Michalem Horákem či Nestíhám. V roce 2021 vydal své druhé album 20-30, na kterém pracoval už s celou řadou vynikajících hudebníků, a ač je výrazně popovější, uchovává si dost originálních prvků.

Peshata
Punkový odvaz, nápadité dechové aranže a navrch veselé příběhy o zvířatech a jiné havěti. To je táborská kapela Peshata, která se svým zoopunkem brázdí českou hudební scénu od roku 1997. Kapela je jako doma na pódiích letních festivalů i v rockových klubech po celé republice. Jejich koncerty bývají živelné a melodičnost písní je zárukou, že publikum chytnou na první poslech.

Docuku
Šestičlenná hudební formace Docuku z Valašského Meziříčí vznikla na sklonku r. 2001 díky iniciativě zpěváka a multiinstrumentalisty Jiřího Buksy. Její název znamená ve valašském nářečí „honem, rychle, svižně“ nebo také „dohromady“ a zúčastnění hudebníci jej naplňují ve svižných, melodických písničkách na pomezí folklóru a bigbítu. Písně, zaznamenané ve sbornících lidových písní nebo i vlastní tvorba, čerpající z odkazu moravsko-slezského, polského, slovenského či balkánského, jsou osobitě aranžovány a transformovány do podoby milostných balad či folklorbeatových „našlapaných“ skladeb.
Docuku letos dokončili práci na nové, v pořadí čtvrté, desce s názvem Do dna. Předchozí tři alba Meziřečí (2004), Domrtě (2007) i Kdybych já věděl… (2013) vydal brněnský Indies Happy Trails za produkčního dohledu Idy Kellarové. Za své první a třetí album byla kapela nominována na Cenu Anděl v kategorii World Music. V roce 2014 Docuku získali ocenění Zlatá deska za šest tisíc prodaných nosičů.
Docuku v průběhu let reprezentují ČR na mezinárodních festivalech EBU v Chorvatsku, Německu nebo folklórních festivalech v Polsku či na Slovensku a absolvují řadu rozhlasových a TV vystoupení. Letos byla kapela vybrána na mezinárodní showcase festival Czech Music Crossroads, kde bude svou tvorbu prezentovat před zahraničními odborníky.

Mario Šeparovič & Band
Kapela hrající autorskou tvorbu charismatického zpěváka a kytaristy srbochorvatského původu Mario Šeparoviče, kterému se někdy přezdívá „ostravský Eric Clapton”. Nejen proto, že jeho hudba vychází z blues, ale také pro jeho nadžánrový přístup a hráčské umění. Mario se často objevuje v ostravských klubech se svojí kapelou El Rey a Michalem Žáčkem nebo jej můžete slyšet v muzikálech Jesus Christ Superstar, Donaha! (Hole dupy) či v Divadle Jiřího Myrona, kde hraje kytarové party.
Mario Šeparovič & band hrají veselou muziku s energickým nábojem na pomezí blues, soulu a funku s ostřílenými zpívajícími muzikanty a černošskou perlou Teresou Polk (USA). Kapelu tvoří z části členové Bandjeez (Matěj Drabina, Pavel Sotoniak) a Nedivoč (Vojta Šňupárek, Jan Smichovič). V roce 2020 vydali desku Crosswalk, na které se objevila řada muzikantských osobností, např. frontman skupiny Buty Radek Pastrňák či saxofonista Michal Žáček. Skladba September byla nominována na cenu Jantar za píseň roku 2020.

Save the Emotion
Save the Emotion vznikli v roce 2016 spojením muzikantů z okolí Berouna. S městem pojí všechny členy studium, práce i příležitostné koncertování v místních klubech. Kapela hraje indie-rock a jejich osobitý styl korunuje dokonalá angličtina zpěváka a frontmana Dana Kliky, původem Čechoameričana, jehož rodiče se do Česka přestěhovali před více než 20 lety.
Během svého relativně krátkého působení stihli Save the Emotion představit vlastní tvorbu na množství velkých hudebních akcí, např. Rock for People nebo Metronome Prague. Kapela předskakovala Lake Malawi, absolvovala Band Academy na TV Óčko a úspěch zaznamenala také v soutěži KB Band Academy. V roce 2019 se stala Objevem festivalu United Islands of Prague
V roce 2020 Save the Emotion vydali debutové album Good for the Soul, z něhož mj. pochází klip Broken, režírovaný Danem Svátkem, který stojí například za snímkem Úsměvy smutných mužů.
Kapela hraje ve složení Kryštof Sunkovský (basová kytara), Lukáš Veselý (rytmická kytara a doprovodné vokály), Matyáš Borovský (bicí), Dominik Potěšil (sólová kytara a doprovodné vokály) a Dane Klika (zpěv).

Chráněná dílna
Chráněná dílna vznikla počátkem roku 2021 spojením dvou polorozpadlých kapel (Čtverec a Rival). I přes veškerá omezení té doby se čtveřici muzikantů povedlo odehrát spousty koncertů po celém Moravskoslezském kraji a tímto způsobem své punkové umění posunuli na takovou úroveň, že roku 2022 padlo rozhodnutí zkusit soutěž Líheň.
Kapela uspěla a po vítězství vydala v prosinci 2022 tři singly (Koberec, Krávy a Smeták) a zároveň začala točit první desku.
Kapela hraje ve složení: Lukáš Klimša (vokál, kytara), Jakub Valečko (vokál, basa), Vojtěch Galia (vokál, kytara) a Dan Pasečný (bicí).

DJ Saurus
DJ Saurus je mladý, 15letý DJ a producent, který má i přes svůj věk na kontě pěknou hromadu akcí od HELAX open airů přes Beats4Love, Festival v ulicích až po Colours of Ostrava, kde čtyři dny v kuse vyhrával fanouškům na Liberty Parahockey aréně.
Začínal v 10 letech, kdy se umístil na třetím místě v soutěži DJs pořádané Adolpheenem a DJ Roxtarem. Od té doby si zahrál v řadě klubů od legendárního ostravského Fabricu přes domácí havířovskou Stolárnu až po kluby v zahraničí, kde se mihnul jako host. V současnosti je nejmladším DJ nové rádiové stanice Fresh radio 103,6 FM, kde ho můžete slyšet ve Fresh Weekend nebo v pondělních
pořadech Neřesh! Pro nadcházející léto má pro všechny milovníky taneční muziky připravenu spoustu akcí, kde bude k vidění, a vždy pořádně s našlapanou taneční hudbou.

Silver Bliss
Kapela s vlastní tvorbou, v níž převažuje rockový základ, výrazná elektronika a popový zpěv s českými texty. Prezentace Silver Bliss je založena nejen na precizních studiových nahrávkách, ale především energické koncertní show s vlastním light designem, kdy je systém LED osvětlení sladěn přímo s živě hranými skladbami.
Kapela koncertuje téměř kdekoli – v menších či větších klubech i na velkých festivalových pódiích.
Všechny skladbv fanoušci najdou na Spotify, poslední dva singly – Za modrou dálavou a 80 dní – Silver Bliss nahráli ve studiu Svárov.
Kapela hraje ve složení Viktor Fortes (zpěv), Lukáš Horák (kytara), Jiří Malík (bicí) a Tomáš Černek (basa). „Neviditelnou“ součástí kapely jsou pak ještě Luděk Lazarczyk (blisslights) a Vojtěch Lukáš (sound design).

Jakub Mazůch & Rytmix
Jakub je profesionální lektor, tanečník, choreograf a také účastník Stardance 2023. Tancovat začal v 6 letech, od 8 let tančil závodně. Věnoval se jak standardnímu tanci (waltz, tango, quickstep atd.), tak latinskoamerickému (cha-cha-cha, samba, jive atd.).
Za svou kariéru posbíral řadu ocenění – stal se mimo jiné vicemistrem ČR v juniorské kategorii, v roce 2003 získal se svou partnerkou šesté místo na mistrovství světa v latinskoamerických tancích ve Vilniusu a i později s opakovaně umísťoval na předních příčkách mezinárodních soutěžích.
V roce 2006 Jakub na čas ukončil svou soutěžní kariéru. Během roční pauzy se věnoval i jiným tanečním stylům (showdance, balet, moderna, gymnastika) a začal se zajímat o karibské a afrokubánské tance. Díky tomu načerpal spoustu nových zkušeností, se kterými se v roce 2008 opět vrátil se stávající partnerkou Michaelou Gatěkovou na soutěžní parkety.
Jakub vede taneční školu a lásku k tanci se snaží předávat nejen dospělým, ale také dětem. Spolu s partnerkou Michaelou natočil pro Českou televizi pořad Rytmix, v rámci kterého vzniklo přes sto nových jednoduchých choreografií, s nimiž za doprovodu televizního štábu objížděli školy po celé ČR. Na Ladné Čeladné Jakub představí svou akční interaktivní show, při níž si děti hravou formou zacvičí a naučí se několik tanečků.

Divadélko Ententýky
Ostravské divadélko Ententýky odehraje představení s názvem Myška Klárka, veverka Terka a Plaváček. „Kam vyrazit na prázdniny? K moři? A co když potkáte našince? A umíte plavat? Letní veselá pohádka o pomoci nejen první.
Hrají: Hana Dvořáčková a Kateřina Řeřichová.

Name
