
Janek Ledecký
Můžete se těšit na ty nejznámější hity Janka Ledeckého, jako jsou skladby Na ptáky jsme krátký, Pěkná, pěkná, pěkná nebo Proklínám. Nebudete ochuzeni ani o písně z posledního alba Na konci duhy a skupiny Žentour. Ledeckého doprovodí pětičlenná skupina ve složení klávesy (Pavel Mucha), baskytara (Dave Mendez), bicí (Hanz Sedlář) a dvě vokalistky (Adriana Bajtková, Tereza Navrátilová).

Pavel Dobeš
Písničkář, textař a skladatel narozený ve Frýdku Místku, jehož začátky jsou spojeny s ostravskými bigbeatovými kapelami, s nimiž hrál v 60. letech. Postupně se jeho zájem soustředil na country a folkovou hudbu, byl členem skupin B-komplex, později Minimum. Jeho přechod k folku je spojen s prvním vystoupením na festivalu Folkový kolotoč v roce 1983, kde se představil písněmi Jarmila, Blažek, Hrušky, Krtci. Je autorem stovky písní, vydal 12 alb: Skupinové foto (1988), Zátiší s červy (1990), Zpátky do trenek (1992), Live (1993), Něco o Americe (1995), Průzkumný let (1997), 2CD Komplet (1999), K svátku (2001), ZUM ZUM ZUM (2002), Banány (2006), 3CD Platinum Collection (2008), Koncert 1984 v edici Archívy se otevírají (2012).

Čechomor
Skupina Čechomor v roce 2018 oslavila třicet let od svého vzniku. Své příznivce i respekt kritiků si skupina získala především nápaditým aranžmá a osobitou interpretací hudby, jejímž základem byly a jsou lidové písničky. Od přelomového roku 2001, kdy Čechomor získal tři ceny Anděl (jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu), uběhlo 17 let. Skupina za tu dobu koncertovala nejen doma a na Slovensku, ale i v celé Evropě, procestovala Severní Ameriku, Austrálii i Asii. Spolupracovala s několika výraznými hudebními producenty (např. Ben Mendelson, Gerry Leonard), vystupovala společně s několika symfonickými tělesy, japonským hudebníkem Joji Hirotou, s americkou písničkářkou Suzanne Vega a spoustou dalších. Hudebníci seskupení kolem lídrů skupiny Františka Černého a Karla Holase s hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou v posledních letech výrazně pracovali na novém modernějším zvuku, výraznějším aranžmá a také na novém repertoáru. Je toho důkazem i poslední album Nadechnutí (2018).

Vltava
Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně.
Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie - světová hudba“. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. Aktuálně nabídne Vltava program "Náklad štěstí" u příležitosti vydání stejnojmenného reedičního boxu všech řadových CD skupiny a novinkového alba raritních nahrávek „Diamantové boty ve dvířkách kamen“. Objeví se v něm skladby, které z pódia dlouho nebo dosud nikdy nezazněly. Během koncertu dojde na minulost, přítomnost i budoucnost. Kromě raritních písní z dávných dob a známých hitů ze všech období existence budou představeny také novinky z připravovaného alba. Dle varování kapelníka Roberta Nebřenského „...svět, vytvořený v „Nákladu štěstí“, poskytuje již dostatečný prostor pro kvalitní život pouze v něm.“ Upozorňuje tak na riziko potíží při pokusech o návrat do běžné reality.

Batiar Gang
Unikátní hudební gang, který šíří své poslání: představit autentickou hudbu, kterou nelze kategorizovat! Po nějakém čase stráveném na Balkáně je hudební profil této skupiny propracovanější než kdykoli předtím! Na svém prvním LP „Go East“ hudební gang z Lipska překračuje mnoho hudebních stylů a prolamuje hranice východní hudby. Nadaná kapela během vystoupení pohltí své publikum a doslova ho vede cestou rytmů a tónů skrze každodenní strasti a slasti. Kapela se nyní obrací k novým myšlenkám a skladbám, aby zdokonalila svůj neotřelý zvuk a povýšila jej ještě na další úroveň.

KACZI
Živelná Kaczi se představí na Ladné Čeladné vůbec poprvé. Kaczi je multiinstrumentalistka a písničkářka s beskydskými kořeny, která skrze svou vlastní tvorbu balancuje mezi folkem, popem a šansonem. V minulém roce vydala debutové EP "Polonahá", k němuž se váže několik videoklipů. Nejúspěšnější a zároveň průvodní písní se stala "Nahá", která na sebe strhla pozornost médií a Kaczi se dočkala nominace na zpěvačku roku spolu s Marií Rottrovou a Dorkou Baarovou v soutěži Ceny Jantar 2018. Letos se raduje z nominace na Cenu Jantar za rok 2019 v kategorii Interpretka roku.

DJ LOWA
Lukáš Ščurek alias Lowa se narodil v roce 1984 v Ostravě. Je DJ, moderátor, producent a organizátor společenských a kulturních akcí. Zkušenosti získával už od mládí, kdy si jako juniorský vicemistr republiky v hip hopu přivydělával jako tanečník, moderátor a choreograf v agentuře H+H. Svou DJ kariéru odstartoval v roce 2003 v nejstarším českém klubu, ve frýdecko-místeckém Stounu. Postupně se stal několikanásobným česko-slovenským DJ šampiónem, který si kromě domácí scény zahrál v sousedním Slovensku, Polsku, Německu, Rakousku, ale také v Londýně nebo belgickém Gentu. Dnes hraje v klubech, na festivalech, koncertních show i soukromých akcích.

Naty Hrychová
Zpěvačka a herečka Naty Hrychová má ve svých 17 letech bohaté zkušenosti – od tří let navštěvuje hodiny sólového zpěvu, ve čtyřech vstoupila do Kühnova dětského sboru. V letech 2010–2012 byla členkou skupiny Kids Republic, s níž vystupovala v Česko Slovenské Superstar, na galavečeru Nadace Terezy Maxové či na plese ve Státní opeře. S tímto uskupením Naty také doprovázela Rogera Waterse, frontmana skupiny Pink Floyd na The Wall Tour 2011 v pražské O2 Areně. Na stejném pódiu stanula při koncertě ABBA Revival, kde děti zpívaly se skupinou Waterloo a Národním londýnským symfonickým orchestrem.
Naty ztvárnila roli malé Cosette v muzikálu Bídníci v GoJa Music Hall. V pražském divadle Hybernia zpívala a tančila v muzikálu Zorro v roli malé Luisy. Jako čestný host vystupovala s Brendanem Colemanem a The International Choir of Prague. Od roku 2012 natáčí písničky a videoklipy.

Where Are We Now
Where Are We Now je česká kapela z Brna, která ve své tvorbě mísí chytlavé kytarové melodie a jedinečný soulový hlas charismatického frontmana Luckyho. Kapela vydala své první album v dubnu roku 2019 a následně ho propagovala na českých festivalech jako jsou Rock for People, Colours of Ostrava, Sázava Fest, FM City Fest, Ladná Čeladná a další. Téhož roku kapela zvítězila v soutěži Líheň a umístila se na vítězné příčce v rámci projektu REC.Stage/Čistý festival. Zpěvák Lucky rovněž zazářil v televizní soutěži Česko & Slovensko má talent 2018. V současnosti kapela pracuje na dalším albu, které by mělo být vydané v létě 2020.

Bombarďák
Bombarďák je interaktivní koncert pro děti, jehož autorem je divadelník Jirka Jelínek. Chytlavé písničky Michala Daleckého, Filipa Nebřenského a Matěje Pospíšila jsou okořeněné interaktivní komunikací s dětským divákem. Skvělé přijímaný koncert je určen dětem, nudit se nebude ale ani dospělý doprovod.

Vypsaná fiXa
Vypsaná fiXa není na české hudební scéně žádným nováčkem. Tahle čtyřka z Pardubic hraje již od roku 1994 a na kontě má řadu úspěšných alb. To zatím poslední vydala v roce 2019 pod názvem "Kvalita". FiXa má blízko k rocku, který obohacuje o jiné žánry. Sama kapela svůj styl nazývá směsí melodie, energie, hluku a občasné psychedelie vzniklé z koncertního jamu. Jedním z jejích poznávacích znamení jsou básnické, mnohdy až surrealistické texty, které píše frontman a zpěvák Michal Mareda, přezdívaný Márdi. V kapele dále hrají Milan Kukulský (kytara), Daniel Oravec (baskytara) a Petr Martínek (bicí). V roce 2007 si fiXa poprvé vyzkoušela spojení své hudby s filmem, a to ve snímku Jiřího Vejdělka "Václav", ve kterém hrála sama sebe. To k poslednímu filmu Bohdana Slámy "Čtyři slunce" už složili hudbu pro celý film a k závěrečným titulkům přidali i hit "Čtyři slunce".

Nedivoč
Ostravská multi-žánrová kapela. Jak sami říkají: "Hrajeme a skládáme pro radost vaší z nás a naší z vás."

Hlubina
Soubor lidových písní a tanců Hlubina patří mezi nejstarší taneční soubory v České
republice. Vznikl v Ostravě roku 1947 původně jako dívčí taneční skupina, která se
věnovala studiu slezského folkloru a účinkovala v Ostravě a jejím širokém okolí.
Během krátké doby z malé skupiny vznikl soubor, který přijal jméno Hlubina - podle
názvu šachty a kulturního domu, kde působil až do roku 1990. S jeho jménem je
neodlučně spjato jméno zakladatelky, umělecké vedoucí a choreografky Zdeny
Kyselé (1918-2004).
Základem pro souborovou tvorbu je folklorní materiál širokého Slezska a Lašska.
Rovněž, jako jeden z mála v České republice, se soubor zaměřuje na projevy
havířského prostředí. Soubor Hlubina je již 23 let spolupořadatelem Mezinárodního
folklorního festivalu Folklor bez hranic Ostrava. Od roku 2013 soubor pravidelně
pořádá ostravský Havířský bál. V současnosti bezmála 100 členný kolektiv poskytuje
zázemí dětem, dospělým i seniorům.

Cestovadélko
Divadelní společnost Cestovadélko vám nabízí netradiční divadelní představení, které
děti nejen pobaví, ale i poučí. Tématem představení „Jak Pimpilimpi a Pompolompo zachránili Zemi“ je velice aktuální problém, a to nakládání s odpady. Mimozemšťané Pimpilimpi a Pompolompo z planety Pumpulumpu přiletí na Zemi, která má problém s odpadky. Naučí lidi třídit odpad, utkají se s padouchem Špínachňapem, který touží, aby Zemi odpadky úplně zavalily a vysvětlí, že se starých věcí se dají vyrobit nové. Prostřednictvím veselých písniček si děti lehce zapamatují, jaký odpad, do které sběrné nádoby patří a že se mají starat o pořádek kolem sebe.