Díky doposud příznivému vývoji epidemie koronaviru se život v Česku pomalu vrací do normálu. Postupné rozvolňování pravidel bedlivě sledují i organizátoři festivalu Ladná Čeladná s odhodláním pořádat šestý ročník festivalu v původním termínu 7. a 8. srpna 2020, pokud to situace umožní. Ačkoli totiž česká vláda zakázala hromadné akce s tisícihlavou účastí s datem konání do 31. října 2020, o akcích menšího formátu, mezi něž Ladná Čeladná patří, dosud nerozhodla.

„Připojili jsme náš podpis k výzvě #zazivouhudbu, v rámci níž pořadatelé menších festivalů apelují na vládu, aby vydala stanovisko, zda a za jakých podmínek se budou moci akce našeho typu konat,“ uvedl ředitel Ladné Čeladné Jindřich Vaněk. Na konci dubna vláda povolila akce s účastí do 100 lidí s tím, že další rozvolňování bude následovat a mohlo by dojít k navýšení počtu návštěvníků předběžně na 2 až 5 tisíc. „Jsme v kontaktu s našimi partnery a všichni mají zájem na letošním ročníku nadále spolupracovat, za což jim patří velké díky. Ač je tato nejistota pro všechny tíživá, jsme připraveni festival připravit tak, aby si ho návštěvníci mohli naplno užít a zároveň abychom vyhověli bezpečnostním opatřením,“ řekl Jindřich Vaněk.

V letošní hudební nabídce nechybí známé tváře české hudební scény: Janek Ledecký, Čechomor, Vypsaná fixa, Vltava či Pavel Dobeš. Těšit se můžete také na písničkářku Kaczi, Naty Hrychovou nebo kapely Nedivoč a Where Are We Now. Kromě koncertů festival uvede také divadelní představení pro děti v podání herců ze Staré arény Ostrava či divadelní společnosti Cestovadélko. Malí návštěvníci se budou moci rovněž zapojit do kreativních dílen, workshopů a dalších doprovodných aktivit.