I přes aktuální nelehkou situaci způsobenou koronavirem přípravy na Ladnou Čeladnou pokračují ve víře, že se situace uklidní a festival se uskuteční v termínu 7. a 8. srpna. Letošní šestý ročník uvede například Janka Ledeckého, Pavla Dobeše, Čechomor, Vltavu či Vypsanou Fixu. Kromě koncertů festival již tradičně nabídne také divadelní představení pro děti, kreativní dílny, workshopy a další doprovodné aktivity.

„Při vybírání hudebníků a kapel jsme se snažili o žánrovou pestrost. Nechybí proto svébytní písničkáři ani kapely hrající nápaditou a originální hudbu, která zapadá do konceptu našeho rodinně laděného festivalu.“ říká ředitel festivalu Jindřich Vaněk.

Ladná Čeladná je od svého počátku koncipovaná jako rodinný festival a ne jinak tomu bude letos. Dětská scéna nabídne bohatý program přinášející dětem zábavu i poučení. Na divadelní scéně odehrají herci ze Staré arény Ostrava svou bujarou pohádku o Bílé velrybě, divadelní společnost Cestovadélko pak uvede netradiční představení s ekologickou tématikou, při němž se děti kupříkladu dozvědí o důležitosti třídit odpad. V podání účinkujících dále zazní pohádky v rámci projektu Celé Česko čte dětem a chybět nebudou ani hry, soutěže či workshopy. „V dnešní době téměř každý festival nabízí nějaký program pro děti. Naším cílem je nicméně vytvářet plnohodnotnou dětskou scénu, protože malí návštěvníci jsou pro nás stejně důležití jako ti dospělí. Letos připravujeme řadu nových aktivit, které budeme postupně představovat a hodláme se více zaměřit i na charitativně laděné projekty,“ nastínil Jindřich Vaněk.

Vstupenky na festival lze aktuálně zakoupit online na oficiálních stránkách festivalu www.ladnaceladna.cz. V Informačním centru Čeladná budou vstupenky v předprodeji od června.