Dvoudenní festivalové veselí v Čeladné vyvrcholilo sobotním koncertem kapely Mňága a Žďorp, která jednoznačně přilákala k hlavní scéně nejvíce návštěvníků. Ačkoli ještě odpoledne a v podvečer v Čeladné přetrvávalo mrholení, lidé se nenechali odradit a mokrou část programu absolvovali v pláštěnkách. Počasí se večer umoudřilo a koncerty sobotních headlinerů již proběhly za sucha.

Letošní sedmý ročník Ladné Čeladné zažil, co se týče počasí, oba extrémy. Pátek byl tropický, a tak návštěvníci ocenili stín v areálu i možnost vykoupat se v řece Čeladenka, která je z areálu přístupná přes oblázkovou pláž. S příchodem večera teplota příjemně klesla a koncerty hlavních hvězd si mohli lidé naplno užít. Vrcholem prvního dne byl koncert Čechomoru, který byl mezi fanoušky dlouho očekávaný. „Kapela měla v Čeladné vystoupit již v roce 2020, avšak tento ročník byl kvůli koronavirovým opatřením zrušen. Společný termín s kapelou jsme našli až letos, o dva roky později. A dle ohlasů bylo vidět, že čekání stálo za to,“ popsal ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk. Hudebníky Čechomoru na pódiu doprovodila skupina Hands Dance, která se věnuje uměleckému tlumočení do znakového jazyka.

První festivalový den dále vystoupila legendární kapela Nerez se zpěvačkou Lucií Šoralovou, jejichž koncert přilákal především dříve narozené. Naopak při koncertu kapely The Silver Spoons první řady zaplnila mladší generace. A stejně tomu bylo při vystoupení DJ Roxtara, který návštěvníky bavil nejen svými hudebními sety, ale také pověstným maňáskem Adolfeenem (videa s ním mají na sociálních sítích statisíce i miliony zhlédnutí).

Druhý den vystoupila kromě již zmíněné Mňágy také kapela Sto zvířat či Kašpárek v rohlíku. „Tenhle koncert byl určen především pro rodiny dětmi a bohužel probíhal za ne úplně komfortních podmínek v dešti. Fanoušci se ale nenechali odradit a ztřeštěné songy v punkovém kabátě si užili nehledě na počasí,“ popsal Jindřich Vaněk. Děti přilákal také písničkář Michal Horák, a to natolik, že stály hned pod pódiem, zatímco rodiče koncert prošpikovaný humorem sledovali z laviček.
Oba festivalové dny nabídly bohatý program pro děti. Kromě divadelních představení zabodoval pohybový workshop s tanečníkem Janem Onderem. Malí návštěvníci se dále bavili v dětské zóně, v níž nechyběly hry, soutěže či nafukovací atrakce.

„Letošní ročník hodnotíme jako mimořádně povedený, a to i navzdory počasí, které nám druhý den tolik nepřálo. Máme radost i z toho, že si cestu na Ladnou Čeladnou více než v dřívějších lete našli přespolní návštěvníci, což bylo znát ve festivalovém kempu, jehož kapacitu jsme dvakrát navyšovali,“ dodal Jindřich Vaněk.

Další, v pořadí již osmý ročník Ladné Čeladné, se uskuteční 4. a 5. srpna 2023.