Festival Ladná Čeladná uvede Richarda Müllera, Báru Polákovou, Lauru a její tygry a další oblíbené české kapely. Chybět nebude tradičně rozmanitý program pro malé návštěvníky i pohodlné zázemí pro rodiny s dětmi. V areálu ZŠ se akce koná již poosmé, letošní ročník připadá na 4. a 5. srpna.

Hudební program nabídne mix legendárních interpretů a kapel, mezi které patří Richard Müller, Laura a její tygři či Děda Mládek Illegal Band. Lákadlem bude i koncert Báry Polákové, ale také vystoupení dua Emma Smetana & Jordan Haj. Své místo v line-upu mají každoročně mladí písničkáři – letos jím bude Pavel Čadek, doprovázející se na violoncello, jenž se do povědomí posluchačů dostal jako předskokan Pokáče a Xindla X. „Program obsahuje jak zvučná jména, která netřeba představovat, tak zástupce klubové a festivalové scény. Například kapela Circus Brothers loni zabodovala na Colours of Ostrava a věřím, že svými beaty roztančí i návštěvníky Ladné Čeladné. Nezapomněli jsme ani na děti a jejich rodiče, kteří se mohou těšit na ztřeštěný bejbypank v podání Kašpárka v rohlíku,“ uvedl ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk.

Program zaměřený speciálně na malé návštěvníky uvede dětská scéna. Kromě divadelních představení se děti mohou zapojit do tanečního kurzu pod vedením Jakuba Mazůcha, který pro Českou televizi natáčí pořad Rytmix. V herní zóně si zájemci dále vyzkouší tvůrčí, sportovní i vzdělávací aktivity, chybět nebudou deskové hry a soutěže o ceny.

Konání Ladné Čeladné stejně jako v předchozích letech finančně podpořila obec Čeladná, která spolu s Moravskoslezským krajem patří mezi důležité partnery festivalu. „Dlouhodobě je podpora sportovních a kulturně společenských akcí prioritou zastupitelstva obce. Jsem rád, že tento rodinný festival v naší obci nejen zdomácněl, ale i v této nesmírně těžké době se nám jej společně s dalšími organizátory a sponzory daří udržet na vysoké úrovni. Nenechme si ujít ani tento v pořadí již osmý ročník. Tímto vás zvu jménem všech organizátorů a budu se těšit, až se první srpnový víkend potkáme v hojném počtu a společně si užijeme kvalitní hudbu a zábavu,“ řekl starosta Čeladné Pavol Lukša.