Čeladná o víkendu hostila šestý ročník festivalu Ladná Čeladná. Kromě rozmanité nabídky koncertů nechyběla divadelní představení, čtení pohádek v podání účinkujících umělců, tvůrčí workshopy, herní zóna a další doprovodný program, který ocenily především rodiny s dětmi. Z hudebních interpretů bodovali nejvíce Janek Ledecký, Vypsaná fixa, Vltava, Pavel Dobeš a Kapitán Demo.

„Ačkoli byl letošní ročník poznamenán protikoronavirovými opatřeními, jsme rádi, že se lidé nenechali odradit a na festival přišli. Většina dorazila s již platnými dokumenty o bezinfekčnosti a kdo ne, nechal se otestovat přímo na místě.  Dobrou zprávou pro nás i naše návštěvníky bylo, že odbavení u vstupní brány netrvalo déle než v dřívějších letech,“ uvedl ředitel festivalu Jindřich Vaněk.

První festivalový den nabídl hned dva koncerty se zpěvákem Michalem Maredou: ten první s projektem Mixle v piksle, v rámci něhož právě Mareda spolu s dalšími hudebníky předělává známé dětské písničky do rockové podoby. Druhý koncert pak odehrál s kapelou Vypsaná fixa. „Netroufám si říct, zda koncert Mixle v piksle bavil spíše děti nebo jejich rodiče, každopádně nás těší, že společně zaplnili prostor před hlavní scénou a koncert si užili,“ poznamenal k vystoupení Jindřich Vaněk. Hudební nabídka byla pestrá, každý koncert si našel své publikum. Spíše starší ročníky si přišly poslechnout folkového klasika Pavla Dobeše, naopak mladí to roztančili před pódiem, na němž hrál DJ Lowa a Kapitán Demo.

Také druhý den nabídl různorodý hudební mix, který zaujal publikum různého věku. Malým návštěvníkům bylo určeno interaktivní vystoupení Bombarďák, za nímž stojí trojice divadelníků/muzikantů v čele s Jiřím Jelínkem. Zpěvačka Naty Hrychová pak přilákala především náctileté, kapelu Vltava pro změnu ocenili spíše dříve narození. Program vyvrcholil koncertem Janka Ledeckého, jehož písničky sborově zpívali lidé napříč generacemi. „S ohledem na epidemii koronaviru visel dlouhou dobu nad hromadnými veřejnými akcemi otazník a bylo vidět, že si festivalovou atmosféru na Ladné Čeladné užívali jak návštěvníci, tak kapely. Z toho máme největší radost a těšíme se na další ročník, jehož termín připadá na 5. a 6. srpna 2022,“ dodal Jindřich Vaněk.